w Koninie

Rada Rodziców SP nr 12

Do Rodziców uczniów
SP nr 12 w Koninie

Szanowni Rodzice w związku z planem realizacji naszych celów dotyczących polepszenia
i umilenia życia szkolnego uczniów oraz ograniczonymi możliwościami finansowymi naszej szkoły, Rada Rodziców zwraca się z ogromną prośbą o dokonywanie wpłat.  Wysokość składki na Radę Rodziców w tym roku wynosi 30 zł od rodziny (niezależnie od ilości dzieci uczęszczających do szkoły), które należy wpłacić do końca stycznia 2018 roku w swoich klasach.

W 2017 r.  Rada Rodziców z zebranych środków  dofinansowała min:

• Konkursy i nagrody
  • Reprezentacyjne stroje sportowe
  • Wycieczki szkolne potrzebującym uczniom
  • Ławki ustawione na korytarzach
  • Festyn rodzinny

W tym roku szkolnym planujemy wydatki na zakup i dofinansowanie min.:

• Ekranów interaktywnych
  • Komputerów używanych ok 20 szt.
  • Programów multimedialnych pomagających dzieciom lepiej zrozumieć dany przedmiot.
  • Identyfikatory reprezentacyjne szkoły dla uczniów biorących udział w konkursach.
  • Konkursów i nagród
  • Dofinansowanie do wycieczek szkolnych potrzebującym uczniom
  • Organizacji festynu

Informujemy również, iż Rada Rodziców pozyskała środki z dodatkowych źródeł takich jak sprzedaż makulatury, marża od fotografa, środki zgromadzone podczas festynu (min. ze sprzedaży pysznych ciast, które nam dostarczacie).

Przypominamy, iż zgodnie z Rozdziałem X Regulaminu RR dotyczącym „Zasad wydatkowania funduszy Rady Rodziców” art.29 pkt 3 – jeśli klasa wpłaci co najmniej 80% składki, otrzymuje zwrot w wysokości 30% sumy wpłat z przeznaczeniem na dowolnie wybrany przez nich ważny dla klasy cel, ustalony z wychowawcą.

Gorąco zachęcamy Państwa do dobrowolnych wpłat. Jednocześnie informujemy, że na posiedzenie Rady Rodziców może przyjść każdy rodzic aby zabrać głos oraz brać czynny udział w podejmowaniu decyzji przez Radę Rodziców.

Liczymy na Państwa pomoc, gdyż razem możemy więcej.